Młodzi i Film (Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych).
Dyskusje „Szczerość za szczerość” są tradycją Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych. Spotkania twórców z publicznością odbywają się po projekcjach filmów z obydwu konkursów festiwalu Młodzi i Film (Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych).
W tym roku dyskusje „Szczerość za szczerość” poprowadzą dla Państwa dziennikarze i krytycy filmowi: Max Cegielski, Adam Kruk, Kuba Socha i Patrycja Wanat.
Organizatorami Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi
i Film są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
Zapraszam do współpracy z Koszalińskim Festiwalem Debiutów Filmowych Młodzi i Film. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
SZCZEROŚĆ ZA SZCZEROŚĆ
MAX CEGIELSKI
Dziennikarz, pisarz. W TVP Kultura współprowadził „Halę odlotów” uhonorowaną nagrodą Grand Press w 2015 roku. Autor między innymi książek „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” (Nagroda imienia Beaty Pawlak, 2009), „Mozaika. Śladami Rechowiczów” (2011) oraz „Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata” (2015). Twórca i kurator projektów artystycznych: „Migrujący Uniwersytet Mickiewicza” (Stambuł), „Global Prosperity” (Gdańsk, Warszawa). Współautor (wraz z Anną Zakrzewską) wielu reportaży i dokumentów telewizyjnych o sztuce współczesnej.
ADAM KRUK
Krytyk filmowy, publicysta, animator kultury. Absolwent filmoznawstwa UAM w Poznaniu, laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2012), członek Stowarzyszenia Dante Alighieri i Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Autor artykułów, wywiadów, przekładów i programów audiowizualnych m.in. dla „Dwutygodnika”, „Kina”, „Ekranów”, „Kwartalnika Filmowego”, „Filmwebu”. Prowadzi wykłady, warsztaty i projekcje filmowe m.in. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Filmowej, Akademii Polskiego Filmu, Akademii Wizażu i Stylizacji, Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Kurator przeglądu BRAVE Cinema i Polish Cinema for Beginners.
KUBA SOCHA
Absolwent filmoznawstwa UAM. Krytyk filmowy. Zwycięzca konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2007). Kieruje działem filmowym w dwutygodnik.com. Publikował w „Filmie”, „Kinie”, „Filmwebie”, "Gazecie Wyborczej". Współautor tomów: „DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami”, „Polskie kino niezależne” oraz „Nie chcę spać sam. Kino Tsai Ming – Lianga”. Obecnie pracuje nad książką o Edwardzie Żebrowskim. Interesuje się.
PATRYCJA WANAT
Ogląda, czyta, słucha i rozmawia. Tak wygląda zarówno jej życie zawodowe, jak i prywatne. Jest przekonana, że kultura to integralna część życia każdego człowieka oraz społeczeństwa. To dzięki niej myślimy abstrakcyjnie i jesteśmy zdolni do kreacji. Szefowa redakcji kulturalnej radia TOK FM. Prowadzi codzienną audycję „Kultura osobista” oraz sobotni magazyn filmowy „Do zobaczenia”. Wydaje również informacje kulturalne. Współpracowała z „Dzień Dobry TVN”. Jest gospodynią czwartkowego wydania programu #dziejesienazywo w telewizji internetowej wp.pl. Z Internetem łączy ją też projekt „Prześwietlenie”, czyli krótkie wywiady z najważniejszymi osobowościami świata kultury. Projekt ten został nominowany do Grand Video Awards. Prowadzi premiery filmowe, dyskusje i konferencje.